Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

 • To event minęło.

27 października 2017 | 09:00 - 17:00

| 1350PLN

BUSINESS RELATIONSHIP MANAGER

Szczegóły

Data:
27 października 2017
Czas:
09:00 - 17:00
Koszt:
1350PLN
Kategoria szkolenia:

Miejsce

Warszawa

Organizator

Aleksandra Kosyl
Telefon:
506 981 945
Email:
aleksandra.kosyl@gigacon.org

Business Relationship Manager – brakujące ogniwo w relacjach IT i Biznesu

O szkoleniu:

Uczestnicy szkolenia będą mogli zapoznać się z rolą Business Relationship Managera (BRM)– pozycji w nowoczesnych organizacjach technologicznych, która wspiera relacje między dostawcą rozwiązań i usług informatycznych a biznesową częścią przedsiębiorstwa. Niezależnie od tego, czy dostawcą rozwiązań technologicznych jest jednostka wewnętrzna czy firma zewnętrzna, powinny one rozumieć, budować i rozwijać komunikację między IT i Biznesem. Aby zadania te mogły być efektywnie realizowane konieczne są właściwe kompetencje, dobre umocowanie w organizacji, właściwe wdrożenie i realizacja roli BRM-a

Cel szkolenia:

Po szkoleniu uczestnicy będą w stanie zaproponować, w jaki sposób przy wykorzystaniu modelu roli Business Relationship Managera zbudować we własnych organizacjach wartościowe i efektywne relacje między zespołami technicznymi i biznesowymi.

Warsztaty skierowane są do:

– menedżerów przedsiębiorstw, szukających sposobów na polepszenie relacji i komunikacji między zespołami IT i Biznesowymi
– szefów IT (CIO), menedżerów działów lub firm IT, szukających efektywnego sposoby budowania relacji z partnerem wewnętrznym lub zewnętrznym
– architektów IT, analityków biznesowych, menedżerów projektów, menedżerów usług IT – szukających sposobów dobrej komunikacji z partnerami biznesowymi
– osób pracujących na styku IT i Biznesu – po obu stronach tych obszarów
– osób odpowiedzialnych za efektywne wykorzystanie technologii do wsparcia rozwoju przedsiębiorstwa

Uczestnikom warsztatów zapewniamy:

– Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu
– Pakiet materiałów szkoleniowych
– Konsultacje z prowadzącym, czas na dyskusję i pytania
– Pyszny lunch oraz przerwę kawową ze świeżą kawą i ciasteczkami

Agenda

9:00 – 9:30 Powitanie:
– Przedstawienie się
– Omówienie celów spotkania
– Omówienie agendy warsztatów
9:30 – 10:30

Kim jest Business Relationship Manager?

 • Cel pracy, zadania, wskaźniki efektywności
 • Sposób i styl pracy BRM-a
 • Odpowiedzialność
 • Relacje w organizacji
 • Pozycja i działania BRM-a w organizacji
10:30 – 10:45 Przerwa
10:45 – 12:15

Kompetencje Business Relationship Managera

 • Partnerstwo strategiczne
 • Inteligencja Biznesowa
 • Nastawienie na kreowanie wartości dla organizacji
12:15 – 13:15 Wspólny lunch, czas na rozmowy oraz konsultację
13:15 – 14:45
 • Zarządzanie portfelem inicjatyw
 • Łączenie wiedzy technologicznej i biznesowej
 • Silne umiejętności komunikacyjne
14:45 – 15:00 Przerwa
15:00 – 16:30

Praktyczne aspekty pracy BRM-a

 • Tydzień z życia BRM-aZycie między Technologią i Biznesem – blaski i cienie
 • Jaka jest realna wartość pracy BRM-a
 • Jak wdrożyć rolę Business Relationship Managera w organizacji
16:30 – 17:00 Podsumowanie i Q&A

Trener

Jarosław Łojewski

Jarosław Łojewski

W latach 1999 – 2014 pracował w spółkach grupy GE Capital. Początkowo jako analityk danych, później programista, szef zespołu programistów, Business Relationship Manager (BRM) i od 2010 roku jako Dyrektor Departamentu Zarządzania Relacją z Klientem Wewnętrznym w Pionie Informatyki Banku BPH (Grupa GE Capital), zarządzając zespołem 8 BRM-ów. Przez ponad 10 lat podlegał bezpośrednio pod CIO firmy, biorąc udział w pracach nad rozwojem organizacyjnym i usprawnieniami Pionu Informatyki.
Jako BRM współpracował z pionami biznesowymi banku, wspierając analizę i uruchomienie około 700 projektów. Brał dział w usprawnieniu procesów i systemów IT z wykorzystaniem m.in. SixSigma i Lean Management. Tworzył i usprawniał procesy wewnętrzne IT oraz leżące na styku IT i Biznesu. Był odpowiedzialny m.in. za komunikację wewnętrzną IT, komunikacje między IT i pionami biznesowymi, IT PR (wewnętrzny i zewnętrzny), badania satysfakcji klienta wewnętrznego z działań IT, bieżące zbieranie opinii na temat działania IT i współpracy z Biznesem, reprezentowanie IT na spotkaniach dyrektorów pionów biznesowych, zbieranie i dostarczanie informacji umożliwiających budowę i realizację strategii IT w zgodzie ze strategią biznesową banku, wskazywanie obszarów do usprawnienia, inicjowanie i prowadzenie działań usprawniających, zarządzanie pulą pomysłów biznesowych (projekty, zmiany do systemów) mających wpływ na systemy, usługi lub procesy IT, wspieranie biznesu w pierwszych fazach projektów wyjaśnianie problemów i łagodzenie konfliktów na styku IT i Biznesu, edukację IT i Biznesu dotyczącą wzajemnych oczekiwań i potrzeb czy też obsługę eskalacji na nieprawidłową współpracę po stronie IT lub biznesu (na etapie „przed CIO”).

Obecnie łączy rolę BRM-a i Głównego Architekta IT dbając o dostarczanie rozwiązań technologicznych, które pozwalają na efektywną i długofalową realizacją celów biznesowych całego przedsiębiorstwa.

Jako trener i coach ma za sobą około 1000 godzin przeprowadzonych szkoleń, około 500 godzin coachingu i mentoringu indywidualnego i zespołowego, kilkadziesiąt zorganizowanych lub poprowadzonych spotkań, konferencji czy dyskusji oraz niezliczone występy przed różnymi ciałami oceniającymi pomysły biznesowe oraz budżety.
Posiadacz akredytacji International Coach Federation na poziomie ACC (Associated Certified Coach). Certyfikowany coach biznesowy pracujący zgodnie z metodologią CoachWiseTM i standardami International Coach Federation. Absolwent szkoleń CoachWise Coaching EssentialsTM, CoachWise Coaching EquippedTM oraz Group CoachWise Coaching EssentialsTM.

Posiadacz certyfikatów ITIL Foundation Certificate in IT Service Management, PRINCE2 Foundation Certificate, PRINCE2 Practitioner Certificate, PRINCE2 Approved Trainer, Lean IT Foundation, “The Challenge of Egypt - Project Management - approved trainer”

Rejestracja

 • OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA O WYRAŻENIU ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH Dokonując zgłoszenia swojego udziału w warsztacie "BUSINESS RELATIONSHIP MANAGER " poprzez zaakceptowanie i elektroniczne wysłanie niniejszego formularza, na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych. Oświadczam, iż przyjmuję do wiadomości, że: 1) administratorem tak zebranych danych osobowych jest BAMT Sp. z o.o. Sp. komandytowa z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 5a. 2) moje dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania zamówionego świadczenia oraz w celu informowania o innych usługach i ofertach BAMT 4) mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. W związku z ustawą z dnia 18.07.2002 r. (Dz. U. nr 144, poz.1204) o świadczeniu usług drogą elektroniczną, wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej pochodzącej od BAMT Sp. z o.o. Sp. komandytowa komandytowa z siedzibą w Warszawie.

Kontakt

Aleksandra Kosyl
Tel. komórkowy: 506-981-945
e-mail: aleksandra.kosyl@gigacon.org