Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

3 października 2017

| 1100PLN

Szkolenie React – from Zero to Hero

Szczegóły

Data:
3 października 2017
Koszt:
1100PLN
Kategoria szkolenia:
Wydarzenie Category:

Miejsce

Warszawa

Organizator

Liza Nema
Telefon:
600 649 676
Email:
liza.nema@careercon.pl

Opis:

Podczas szkolenia zapoznasz się z frameworkiem React.js I stworzysz w pełni funkcjonalną aplikację. Zostaną omówione komponenty, przepływ danych wewnątrz aplikacji, JSX. Omówiona zostanie warstwa komunikacji z serwerem, zbudujesz złożony formularz, nauczysz się zarządzać stanem aplikacji za pomocą Reduxa.

Cel szkolenia:

Uczestnicy zapoznają się z frameworkiem React.js. Stworzą pierwszą złożoną aplikację. Na koniec dnia uczestnicy powinni posiadać wiedzę, które pozwoli samodzielnie tworzyć aplikację w frameworku React.js. Uczestnicy po szkoleniu będą gotowi, by pomyślnie przejść rekrutację na junior React developera.

Wymagania:

Przynajmniej podstawowa znajomość JavaScript (ze znajomością standardu ES6). Podstawowe koncepcje związane z programowaniem funkcyjnym (w szczególności funkcje bind, apply, call). Mile widziane są osoby, które na co dzień nie tworzą backend, a znają JavaScript i chciałyby również tworzyć front-end.

Agenda

· React – ogólne koncepcje

Podczas krótkiego wstępu teoretycznego zostanie omówiona architektura bazująca na komponentach, jak dzielić aplikacje na komponenty. Zostaną przedstawione zalety kompozycji nad dziedziczeniem. Zostanie przedstawione create-react-app oraz podstawowa konfiguracja aplikacji.

· Pierwszy komponent

Podczas tego bloku uczestniczy utworzą zrąb aplikacji. Zaprezentowane i omówione zostaną różne metody tworzenia komponentów, oraz różnice między nimi. Zostanie omówiony component lifecycle, jego stan oraz properties.

· Przekazywanie danych między komponentami

W tej części zostaną przedstawione strategię komunikacji między komponentami. Przekazywanie danych parent <-> child, sibling <-> sibling i any <-> any. Omówione zostaną między innymi: props, propTypes, instance method, callback functions, context.

· JSX I Virtual DOM

Uczestnicy zapoznają się ze składnią JSX, jego zaletami oraz wadami. W jaki sposób przekazywać atrybuty komponentu. Zostaną przedstawione metody stylowania komponentów. Omówiony zostanie również Virtual DOM, jak wpływa na wydajność oraz w jaki sposób React z niego korzysta.

· Zarządzanie stanem aplikacji z wykorzystaniem Redux

Biblioteka Redux to chyba najpopularniejsza biblioteka do zarządzania stanem. Podczas tej częsci szkolenia uczestnicy nauczą się, w jaki sposób implementować akcje oraz reducery. Nauczą się czym jest store oraz jak wygląda przepływ danych. Zapoznają się również z efektywnym debugowaniem stanu aplikacji.

· Komunikacja z serwerem

Uczestnicy nauczą się w jaki sposób poprawnie implementować asynchroniczną wymianę danych z serwerem. Jak aktualizować stan aplikacji oraz w jaki sposób obsługiwać błędy przychodzące z API.

· Formularze

W tej części uczestnicy zaczną tworzyć formularze. Zaprezentowane zostaną 2 podejścia do tworzenia formularzy: bez użycia dodatkowych bibliotek oraz tworzenie formularzy z wykorzystaniem biblioteki Redux-Form.

· Walidacja formularzy

Uczestnicy zapoznają się z metodami walidacji formularzy. Nauczą się pisać reguły walidacyjne w warstwie front end oraz będą wiedzieli w jaki sposób asynchronicznie (z wykorzystywaniem reguł w backendzie) weryfikować dane wprowadzone przez użytkownika.

Trenerzy

Dominik Szymański

Dominik Szymański

Job Position

Dominik to front end developer z wieloletnim doświadczeniem, który większość swojej kariery pracował dla instytucji finansowych. Swoją karierę rozpoczął jako developer w jednym z najbardziej innowacyjnych europejskich banków. Ostatnie lata spędził pracując dla największych banków inwestycyjnych na świecie. Aktualnie jest leadem w startupie z San Francisco i stara się zmienić rynek ubezpieczeń na lepsze. Gdy nie programuje można go spotkać na lokalnych eventach js-owych, gdzie dzieli się swoją wiedzą.

Rejestracja

Kontakt

Liza Nema
Tel. komórkowy: 600-649-676
e-mail: liza.nema@careercon.pl